top of page

Wraz z dynamicznym rozwojem obszarów miejskich wiele naturalnych siedlisk uległo zniszczeniu. Zwłaszcza populacja małych ptaków została dotkliwie pokrzywdzona w wyniku szybkiej urbanizacji. Współczesne technologie budowlane spowodowały dramatyczny spadek przestrzeni wykorzystywanych do budowania bezpiecznych siedlisk. Aby pomóc przywrócić równowagę w naszym środowisku i spojrzeć z większą empatią na los naszych braci mniejszych stworzyliśmy „Numbird”.

Untitled_Artwork.png

Numbird to kolekcja budek lęgowych w kształcie cyfr, przeznaczonych do oznaczania adresów ulic w obszarach miejskich. Wybierając odpowiednią kombinację liczb i montując je na przedniej ścianie budynku, możesz zaprosić lokalne ptaki do dzielenia się swoją przestrzenią.

Wspólny numer jest realnym i symbolicznym elementem naszego zaangażowania w poprawę życia wszystkich mieszkańców miast.

Istotnym elementem projektu jest stworzenie możliwości wspólnego, rodzinnego składania i  montowania budki. Chcielibyśmy aby poprzez wspólną prace w przygotowaniu naszego numeru-budki zaangażować emocjonalnie wszystkich mieszkańców a zwłaszcza tych najmłodszych.

Zestaw zawiera elementy ze sklejki wodoodpornej impregnowanej olejem naturalnym oraz wszystkie części niezbędne do szybkiego, samodzielnego montażu. Został zapakowany w pudełko które łatwo i szybko dostarczy kurier.

Wierzymy, że poprzez popularyzacje naszego projektu miasto może być lepszym miejscem do życia gdzie ludzie i ptaki pokojowo współistnieją.

5.jpg

Numbird to rodzinny projekt Pawła Freja (Hi Brands) i Mikołaja Nicer (Nicer Design), których łączy pasja do wzornictwa przemysłowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu otrzymali kilkadziesiąt nagród, w tym Red Dot Design i IF Awards. Ich celem jest tworzenie produktów, które są nie tylko piękne, ale także poprawiają jakość życia i promują zrównoważony rozwój. 

bottom of page